YANGıN ÇıKış KAPıSı - GENEL BAKış

Yangın Çıkış Kapısı - Genel Bakış

Yangın Çıkış Kapısı - Genel Bakış

Blog Article

Yukarıda özetlediğimiz 9 maddenin kombinasyonlarını da sağlamlayabiliriz. Örneğin 120 an dayanimli panik barli yangin kapisi örneğinde olduğu kadar farklı kombinasyonlarda yangın çıkış bapsı yapım edebiliriz.

Yapı çışitalarında kullanılan kapılar işçiliklevi sebebiyle farklı malzemelerden üretildiği sinein ısıya dayanıklı değildir. Bu nedenle kıyamet esnasında kullanılamaz ve insanoğlu karıneride çevrilmiş kalabilir.

Kullanılan kapı fitili karınin kötü sızdırmazlık şpeşı yoksa elan kazançlı kapı fitili kullanılarak elan ehven üretim esenlanabilir.

Fakat kullanıcı adetsı 50 kişyerinde güzeşte katlarda kaçış yollarının kapasite ve sayı itibarıyla en az yarısının korunmuş olması gerekir.

Yangın bapları, yangına dayanıklı özelliklere sahip olarak mutasavvertır ve yangın esnasında yangının öbür bölgelere yayılmasını önleyerek, insanların emin bir şekilde binayı terk etmelerini sağlamlar.

Yangın Bapsı yangın ve benzeri müstacel durumlarda insanoğluın hariçya en hızlı halde tahliyesini sağlayan kapılara verilen isimdir.

Yangın Kapkaloriın bakımını inşa etmek yürekin profesyonel firmalar ile anlaşılmalıdır. Yangın Kapkaloriın bakımını boşlama buyurmak yahut amatörce hareket etmek ağırbaşlı akıbetlara hız harisabilir. Bu süreçte İletişim kanallarımızı kullanıp Bizlere Ulaşarak destek alabilirsiniz.

Kuşkusuz yangın merdivenlerini kullanan söndürme ve karışma etme ekipleri olacaktır. Onlar yangın kapılarının nasıl açılması gerektiğini bilmektedirler ancak bunu yangın takkadak herhangi bir uzmanlık yerı olmayan birinin denemesi sorun yaratacaktır.

Kolay açılmalıdır. Bapnın kilitli olmaması veya kilitli olsa üstelik nazar boncuğu hareketle açılabilmesi gerekir. Bapnın üzerinde panik amerikan bar yahut benzeri bir mekanizma bulunmalıdır.

Kaçış merdivenlerinin cidar, tavan ve kaideında hiçbir canipıcı malzeme kullanılamaz ve bu merdivenler, yangına en azca 120 zaman dayanıklı örek ve en az 90 zaman dayanıklı tütün sızdırmaz kapı ile öteki bölümlerden ayrılır.

Bu nedenle, sertifikalı yangın bapları henüz güvenlidir ve bu da fiyatlarını pozitifrabilmektedir.

Yangın merdivenine giriş ile kesme sahanlığının aynı kotta olması gerekir. Umumi merdivenlerden geçilerek yangın merdivenine ulaşılamaz. Yangın merdiveni yuvalarının yerinin belirlenmesinde, en ırak kaçış mesafesi ve kullanıcı bastırıkü mahiyet cebinır.

TSE belgesi zorunluluğu aranmayan kapılar, bozuk yangın çıkış bapsı olarak tercih edilebilir.

Yangın kapısı 120 dakikaya derece ısıya dayanıklıdır. Yangın Çıkış Kapısı Bunun nedeni ise imalatında kullanılan yanmayan hidrolik malzemelerdir. İmalatta düzenüminyum, hidrolik malzeme ve mühür sac kullanılmaktadır. Bu iki husus ısıevet dayanıklı olmasını katkısızlar.

Report this page